Nowy numer 21/2018 Archiwum

Abp Kupny z certyfikatem

Z okazji Dnia Praw Osób Niepełnosprawnych w stolicy Dolnego Śląska ogłoszono wyniki piątej edycji plebiscytu „Wrocław bez barier”. Jednym z nagrodzonych był metropolita wrocławski.

Certyfikaty "Wrocław bez barier" to szczególne wyróżnienie sygnowane przez prezydenta Wrocławia i rzecznika miasta ds. Osób Niepełnosprawnych, które promują dobre postawy oraz działania podejmowane przez firmy, instytucje, a także przez osoby fizyczne na rzecz pełnej dostępności, integracji i aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Kapituła plebiscytu wybiera laureatów w czterech kategoriach: miejsce dostępne dla wszystkich, działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności, społeczna odpowiedzialność biznesu oraz integracja społeczna. To właśnie w ostatniej z wymienionych kategorii został uhonorowany metropolita wrocławski.

- Papież Franciszek zwraca uwagę, że obecne w świecie: cierpienie, niesprawiedliwość i krzyż wzywają wierzących w Jezusa do życia jako Kościół samarytański -powiedział w rozmowie z KAI abp Kupny, dodając, że traktuje nagrodę jako wyróżnienie dla wszystkich instytucji kościelnych, parafii oraz wspólnot archidiecezji wrocławskiej, które każdego dnia podejmują różne działania, zmierzające do budowania społeczeństwa, w którym nikt nie będzie wykluczany.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma