Nowy numer 32/2022 Archiwum

Szopki ze świata ciszy

Wystawę szopek wykonanych przez uczniów niesłyszących i słabosłyszących z wrocławskiego ośrodka szkolno-wychowawczego można oglądać "pod Czwórką", przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.

Prace powstawały w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących nr 12 we Wrocławiu, pod kierunkiem nauczycielek Izabali Bieniawskiej i Małgorzaty Lesiak, w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

- To są bardzo pracochłonne dzieła, długo i żmudnie wykonywane. Oglądać możemy szopki oraz inne świąteczne prace powstałe na przestrzeni kilku lat. Są wśród nich dzieła nietypowe. Niektóre zostały wykonane przez dzieci ze sprzężonym upośledzeniem - mówi ks. Tomasz Filinowicz, duszpasterz osób niesłyszących i niewidomych w archidiecezji wrocławskiej.

Warto dodać, że w tym środowisku przygotowania do świąt odbywają się na wielu „frontach”.

Ważną ich częścią są środowe adwentowe spotkania osób niesłyszących przy malowaniu pierników.

Z kolei niewidomi pracują nad świątecznymi dekoracjami. Zarówno ozdoby, jak i pierniki, zostaną przekazane na kiermasz świąteczny, a dochód z ich sprzedaży będzie wsparciem dla organizatorów Dolnośląskiego Spotkania Opłatkowego Niewidomych.

- To taka forma współpracy niesłyszących i niewidomych - mówi ks. T. Filinowicz. I już zaprasza do kościoła pw. NMP na Piasku na pasterkę 24 grudnia o 22.00, po której nastąpi uroczyste uruchomienie ruchomej szopki w kaplicy duszpasterstwa.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama