Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Spotkaj się z metropolitą

Ciepło rodzinnych świąt będzie można poczuć kilka dni przed wigilią. W sobotę, 20 grudnia, odbędzie się spotkanie kolędowo-opłatkowe z abp. Józefem Kupnym.

Tuż przed Bożym Narodzeniem arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski, zaprasza mieszkańców miasta na spotkanie.

Odbędzie się ono w sobotę 20 grudnia. W planie są rozmowy w cztery oczy, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym i będzie otwarte dla wszystkich.

- Metropolita bardzo ceni sobie spotkania z ludźmi i teraz - gdy otrzymuje wiele kartek i listów z życzeniami świątecznymi - chce choć na chwile spotkać się z tymi, wśród których posługuje, by móc osobiście złożyć im życzenia bożonarodzeniowe - tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji.

Dodaje przy tym, że osoby piszące do metropolity wprawdzie podają swoje imię i nazwisko, jednak w wielu przypadkach pozostają anonimowe, stąd pomysł, by dać im możliwość spotkania się twarzą w twarz z ich duszpasterzem. Impulsem do zorganizowania wspólnego "opłatka" było spotkanie z kilkudziesięcioma osobami w Wielką Sobotę.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma