Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Odbierz paczkę

Wrocławska Caritas przystąpiła do programu pomocy żywnościowej realizowanej z funduszy unijnych i funduszy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Jak zaznacza Paweł Trawka, koordynator ds. PR i promocji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, w paczkach znajduje się pięć artykułów: puszka z mielonką, cukier, olej, makaron i mleko.

- Wszystkie produkty mają dłuższy termin przydatności, więc mogą być realnym wsparciem nie tylko na zbliżające się święta - przekonuje. Ważne jest również to, iż jedna paczka przysługuje jednej osobie, a więc  5-osobowej rodzinie przysługuje pięć zestawów.

Co trzeba zrobić, by otrzymać żywność? P. Trawka zwraca uwagę, że wymogiem formalnym jest skierowanie z Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Dopiero z tym zaświadczeniem potrzebujący udają się do ośrodka Caritas po odbiór paczek. Innej drogi nie ma - zaznacza.

Skierowania muszą trafić do Caritas do w nieprzekraczalnym terminie do 15 grudnia, a dopiero później będzie wydawana żywność.

Do Wrocławia dotarł transport zawierający 10,5 tys. paczek, czyli ponad 75 t żywności. To pierwszy etap pomocowy. Caritas liczy, że kolejny ruszy w marcu 2015 r.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma