Nowy numer 21/2018 Archiwum

Podziel się zakupami

600 wolontariuszy, 70 sklepów i ponad 2 tys. rodzin oczekujących na świąteczną paczkę. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce żywności.

Na czym polega akcja?

Krzysztof Dembski, koordynator zbiórki żywności tłumaczy, że w najbliższy piątek i sobotę (12 i 13 grudnia), w jednym z 70 sklepów na terenie archidiecezji wrocławskiej będzie można zakupione produkty spożywcze przekazać ubranym w czerwone koszulki z logo organizacji wolontariuszom Caritas lub wrzucić do oznaczonych koszów.

W pomoc przy zbiórce zaangażowanych jest ok. 600 osób.

- Zbieramy słodycze, artykuły o długim terminie przydatności do spożycia: konserwy, makaron, ryż, mleko. Przygotujemy z nich paczki dla najuboższych mieszkańców naszego regionu - zaznacza. Wszyscy darczyńcy, w podziękowaniu za udzieloną pomoc, otrzymają drobne upominki.

Co roku Caritas przygotowuje kilka tysięcy paczek, stanowiących pomoc dla najuboższych. U ubiegłym roku zebrano 11 ton żywności, którymi obdarowano ponad 2 tys. rodzin.

Lista sklepów, które włączyły się w akcję znajduje się TUTAJ.

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma