Nowy numer 48/2020 Archiwum

Salez z główną nagrodą

Audycja radiowa z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego wygrała ogólnopolski konkurs organizowany m.in. przez portal PolskieRadio.pl.

Zadaniem uczniów było stworzenie audycji radiowej nie przekraczającej 10 minut o różnych aspektach działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Temat, wokół którego poruszała się młodzież, brzmiał: "Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego".

Jak czytamy na stronach wszystkich organizatorów, powstały bardzo ciekawe materiały wykorzystujące różne techniki radiowe, dźwięki archiwalne i autorskie utwory muzyczne.

Jury konkursowe przyznało nagrody w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W drugiej z nich główną nagrodę zdobyło Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominka Savio we Wrocławiu. Audycję przygotował zespół "Trudne Sprawy" działający w szkole w ramach koła radiowego.

Należy dodać, że koło radiowe ma swoje stałe miejsce na falach eteru w Katolickim Radiu Rodzina. Audycja "Trudne sprawy" gości w nim regularnie od 2005 r. w każdy pierwszy, trzeci i piąty poniedziałek miesiąca o 21.30.

Oprócz portalu PolkieRadio.pl organizatorami konkursu były: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Audycji można posłuchać TUTAJ.

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama