Nowy numer 28/2018 Archiwum

Salez z główną nagrodą

Audycja radiowa z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego wygrała ogólnopolski konkurs organizowany m.in. przez portal PolskieRadio.pl.

Zadaniem uczniów było stworzenie audycji radiowej nie przekraczającej 10 minut o różnych aspektach działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Temat, wokół którego poruszała się młodzież, brzmiał: "Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego".

Jak czytamy na stronach wszystkich organizatorów, powstały bardzo ciekawe materiały wykorzystujące różne techniki radiowe, dźwięki archiwalne i autorskie utwory muzyczne.

Jury konkursowe przyznało nagrody w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W drugiej z nich główną nagrodę zdobyło Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominka Savio we Wrocławiu. Audycję przygotował zespół "Trudne Sprawy" działający w szkole w ramach koła radiowego.

Należy dodać, że koło radiowe ma swoje stałe miejsce na falach eteru w Katolickim Radiu Rodzina. Audycja "Trudne sprawy" gości w nim regularnie od 2005 r. w każdy pierwszy, trzeci i piąty poniedziałek miesiąca o 21.30.

Oprócz portalu PolkieRadio.pl organizatorami konkursu były: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Audycji można posłuchać TUTAJ.

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma