Nowy numer 21/2018 Archiwum

Kolędy z jabłkami

Pierwszy kiermasz świąteczny na rynku Psiego Pola odbędzie się 12 grudnia. Fundacja Przyjazny Dom będzie rozdawać na nim jabłka i kwestować.

Kiermasz – wypełniony kolędowaniem, prezentacjami dzieci i rozmaitymi zabawami – potrwa od godz. 14 do 18.

Fundacja Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki rozda na nim 300 kilogramów jabłek i będzie kwestować na rzecz rozbudowy ośrodka.

Na stoisku fundacji odbędzie się kiermasz rękodzielniczych ozdób przygotowanych przez uczestników pracowni Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy Ośrodku.

– Jabłka to nieocenione źródło witamin, dlatego zachęcamy do jedzenia naszych polskich owoców i do dzielenia się zdrowiem i radością z obdarowywania innych – mówi Zbigniew Kobyłecki, prezes fundacji.

– Jabłka są też pewną metaforą, symbolem przypominającym o naszej działalności, ponieważ patronem Fundacji jest wykładowca Politechniki Wrocławskiej i działacz społeczny, śp. Stanisław Jabłonka.

Planowana rozbudowa ośrodka ma objąć stworzenie nowego budynku, który będzie pełnił wiele funkcji ułatwiających życie osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Uruchomione zostaną dodatkowe miejsca w Domu Pomocy Społecznej oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy. W sumie w nowo powstałym budynku na pomoc będzie mogło liczyć ponad 20 ludzi, w tym osoby autystyczne.

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma