Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wrocławskie kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas radości, dobra i otwartości na drugiego człowieka. Bez względu na to, skąd pochodzimy, gdzie mieszkamy, ile mamy lat, "Cicha noc" rozbrzmiewa w każdym języku i w każdym zakątku świata. Przygotujmy się do świąt, rozpalając ich ducha na wrocławskim rynku.

O godz. 15 przy fontannie na ul. Oławskiej, fontannie na ul. Wita Stwosza, na placu przed kościołem garnizonowym oraz przy ul. Kuźniczej będzie można spotkać przedstawicieli grup happeningowych, którzy w różnoraki sposób postarają się zwrócić na siebie uwagę przechodniów. Nie zabraknie pierniczków, wzajemnego przytulania się i składania życzeń oraz pieśni z różnych krajów i regionów świata.

Ok. godz. 15.20 grupy spotkają się na pl. Gołębim przy wrocławskiej choince, gdzie rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd, wzbogacone działaniami animacyjnymi. Na zakończenie happeningu uczestnicy wspólnie odśpiewają dwie kolędy - "Cichą noc" ze zwrotkami w różnych językach oraz "Bóg się rodzi".

W akcji wezmą udział grupy reprezentujące mniejszości narodowe żyjące we Wrocławiu: Związek Ukraińców w Polsce Oddział Wrocław, Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne Oddział we Wrocławiu, Stowarzyszenie Greków w Polsce - Odysseas, osoby narodowości czeskiej i fińskiej oraz wrocławskie chóry senioralne.

Więcej informacji na stronie wcrs.wroclaw.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.
_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama