Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rozwód i co dalej?

Jak znaleźć siły, by żyć po rozstaniu z sakramentalnym współmałżonkiem, dochowując mu wierności? U wrocławskich dominikanów powstaje grupa wsparcia dla takich osób.

Jej pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 19 grudnia o 19.00 w Starym Refektarzu przy dominikańskim kościele pw. św. Wojciecha (wejście od ul. Janickiego). – Przy naszym klasztorze już istnieje grupa wsparcia dla osób żyjących w powtórnych, niesakramentalnych związkach. Kolejnym krokiem jest stworzenie grupy dla tych, którzy po rozwodzie nie zawarli nowych związków; chcą dochować wierności sakramentalnym małżonkom – mówi o. Mirosław Ostrowski OP, dodając, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego Wrocław należy do pierwszej czwórki miast w Polsce, w których dochodzi do największej liczby rozwodów.

Członkowie grupy będą spotykać się dwa razy w tygodniu. Mogą liczyć na dostosowaną do ich specyficznej sytuacji opiekę duszpasterską i życzliwe wsparcie w gronie osób znajdujących się w podobnych okolicznościach życiowych.

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • nikolaszymczak
  17.12.2014 10:20
  Jak to grupa wsparcia dla związków niesakramentalnych? a co z pokrzywdzonymi,czy to nie oni jako pierwsi powinni otrzymać pomoc?
  doceń 2
 • Julianna
  23.05.2015 08:31
  Panie Boże, bądź uwielbiony w naszym życiu. Bądź uwielbiony we wszystkich sytuacjach, które budują naszą codzienność, w trudnościach, które przeżywamy, w tym wszystkim, z czym sobie nie radzimy.
  Ty wejdź w nasze życie, wejdź we wszystkie nasze sprawy i objawiaj swoją chwałę.

  Uwielbiamy Cię w naszej rodzinie, we wszystkich osobach z którymi się spotykamy, w tych, do których nas posyłasz każdego dnia. Ty ukochałeś nas miłością absolutną, bezwarunkową, odwieczną.

  Daj nam doświadczyć tej miłości, daj doświadczyć Twojego przytulenia, Twojego pochylenia nad nami.

  Bądź błogosławiony Panie w całej historii naszego życia, w naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, w Twoim planie zbawienia dla nas. W naszych delikatnych, czułych sercach.

  Ty jesteś najlepszym lekarzem, Ty uzdrawiasz nasze rany, Ty przywracasz nam naszą godność i piękno.

  Zbawicielu świata, bądź uwielbiony!
  Chwała Ojcu, i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz zawsze i na wieki wieków. Amen
  doceń 2
 • Julianna
  23.05.2015 13:25
  źródło Modlitwy uwielbienia: http://40i30na70.blogspot.com/
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma