GN 47/2020 Archiwum

Przedświąteczne porządki

Pracujesz od rana do wieczora i nie masz czasu na spowiedź? Kapucyni zapraszają do skorzystania z sakramentu pokuty w nocy z piątku na sobotę.

- Adwent jest czasem, kiedy szykujemy nasze serca na to, by przyjąć Pana Boga. Nawiązując do starożytnego obrazu, można powiedzieć, że droga na pustyni naszego życia nie jest łatwa, bo jest zapiaszczona. Trzeba trochę tego piachu odgarnąć, żeby zaprosić ważnego Gościa, żeby nie było wstydu, aby mógł wejść bez przeszkód - mówi o. Maciej Jabłoński, kapucyn. Podkreśla, że właśnie na tym polega sakrament pokuty.

Propozycja kapucynów jest wyjściem do świata. - W świecie korporacji ludzie pracują od siódmej do siódmej. Ciężko jest się im wybrać na rekolekcje, chyba że korzystają z propozycji wirtualnych, by posłuchać czegoś wartościowego. Spowiedzi jednak nie można przeżyć wirtualnie, bo potrzebne jest realne i fizyczne spotkanie. Tworzymy więc odpowiednią przestrzeń w godzinach nocnych - dodaje.

"Noc otwartych konfesjonałów" będzie miała miejsce w kościele pw. św. Augustyna we Wrocławiu (ul. Sudecka 90). Rozpocznie się ona nabożeństwem pokutnym wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w piątek, 19 grudnia, o godz. 20. - Chcemy, by każdy doświadczył sakramentu jako rzeczywistości wspólnotowej. Będziemy słuchać słowa Bożego, modlić się i razem przeżyjemy rachunek sumienia, a potem będzie czas na indywidualną spowiedź, która potrwa do północy - tłumaczy. Na zakończenie odbędzie się krótkie uwielbienie i błogosławieństwo.

W przygotowanie "Nocy otwartych konfesjonałów" zaangażowane jest działające przy parafii pw. św. Augustyna we Wrocławiu DA "Stygmatyk.

Informacje można znaleźć na Facebooku lub na stronie parafii.

Przedświąteczne porządki  

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama