Nowy numer 33/2018 Archiwum

Talerz Miłosierdzia

Tradycja, dar serca i... praktyczny nabytek. Jeszcze zdążysz zaopatrzyć się w niego przed Wigilią.

Wrocławskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zachęca do wzięcia udziału w bardzo prostym, ale wymownym wydarzeniu: niech na każdym stole wigilijnym zagości Talerz Miłosierdzia - wigilijny dar serca.

W tradycję polskiej wieczerzy wigilijnej wpisany jest piękny zwyczaj: ustawienie na stole dodatkowego nakrycia dla niezapowiedzianego gościa. Takim nakryciem może być właśnie Talerz Miłosierdzia.

Obecny w domu, jest niejako potwierdzeniem otwarcia serca dla potrzebujących, solidarności, gotowości zapewnienia posiłku osobie biednej i samotnej. W tym przypadku nie będzie to jedynie symbol, ale realna pomoc. Środki uzyskane ze sprzedaży talerzy w całości zostaną przeznaczone na zapewnienie godnych świąt podopiecznym ze schronisk św. Brata Alberta we Wrocławiu.

Talerze można nabywać w placówkach towarzystwa (należą do nich np. noclegownia przy ul. Małachowskiego we Wrocławiu, wrocławskie schroniska przy ul. Bogedaina 5 i Strzegomskiej 9), a także zamawiając je poprzez formularz kontaktowy - zostaną niezwłocznie wysłane pocztą. Szczegółowe informacje tutaj.

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma