Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szykuj koronę! Zostań królem!

Chwyć też za miecz, ubierz suknię i anielskie skrzydła. 6 stycznia w świcie Trzech Mędrców nie może braknąć rycerzy, dam dworu i aniołów.

To nie jest propozycja jedynie dla dzieci, do stajenki wezwany jest każdy. We wrocławskiej archidiecezji przybywa Orszaków Trzech Króli.

Brzeg – orszak rozpocznie się po Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Mikołaja o 11.30. Barwny korowód, jak w poprzednim roku, uda się przez rynek w stronę pl. Zamkowego, pod kościół pw. Podwyższenia Krzyża św. i Zamek Piastów Śląskich;

Jelcz-Laskowice – królowie wyruszą spod kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika o 13.00, po Mszy św. odprawionej tu o 12.00; udadzą pod kościół pw. św. M.M. Kolbego, gdzie odbędą się występy artystyczne;

Malczyce – wyjście orszaku nastąpi po Mszy św. odprawionej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP o 10.30; Mędrcy ze świtą przejdą głównymi ulicami miejscowości. Po oddaniu hołdu Dzieciątku w kościele parafialnym ok. 12.15 odbędą się jasełka. Jednym z elementów inscenizacji będzie pieśń w wykonaniu bp. Antoniego Długosza i Krzysztofa Krawczyka pt.: „Europo nie możesz żyć bez Boga”

Namysłów – świty królewskie rozpoczną wędrówkę po Mszy św. odprawionej o 12.15 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary; orszak uda się w stronę kościoła pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła. O stronę muzyczną zadba prawdopodobnie schola „Kwiatki św. Franciszka” oraz artyści związani z namysłowską szkołą muzyczną.

Oleśnica – wyjście orszaku nastąpi o 13.30 z ul. Wrocławskiej. Zakończenie – przy stajence na pl. Zwycięstwa. Głównym organizatorem korowodu – w którym ponownie ujrzymy członków bractwa rycerskiego, a także m.in. prawdziwego wielbłąda – jest wspólnota Koinonia Jan Chrzciciel, orszak współtworzą oleśnickie parafie.

Oława – królewski korowód wyruszy o 13.00, po Mszach św. odprawianych o 11.30 w kościele pw. NMP Matki Pocieszenia i kościele pw. śś Apostołów Piotra i Pawła oraz po pokazie walki rycerskiej, który o 12.15 zaprezentuje Chorągiew Piastów Śląskich. Świty królewskie podążą w stronę kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie na 14.00 zaplanowany jest koncert „40i30/70”.

Trzebnica – orszak rozpocznie się Mszą św. w bazylice o 12.30. Pochód – w którym nie braknie też koni – wyruszy z trzebnickiej bazyliki do rynku, gdzie spotka się ze Świętą Rodziną. W programie znajdzie się m.in. koncert z udziałem muzyków z utworzonej kilka miesięcy temu w mieście szkoły muzycznej oraz z grupy Mitlos. Na uczestników będą czekać bułeczki przygotowane przez siostry boromeuszki, kawa i herbata, a dla najmłodszych – słodycze;

Wrocław – największy na Dolnym Śląsku i jeden z największych w Polsce królewski pochód, który w ub. roku porwał przed żłóbek ponad 30 tys. ludzi wyjdzie z Ostrowa Tumskiego o 12.30. Podąży na rynek, gdzie w stajence spotka Świętą Rodzinę – zagraną przez prawdziwą rodzinę. Uczestnicy wysłuchają koncertu Golec uOrkiestry. Organizatorzy zapowiadają sporo nowości (wśród nich Brama Anielska) i niespodzianek. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie m.in. Straż Ojcowska i… św. Michał Archanioł, zwycięski wódz zastępów anielskich, który zostanie w szczególny sposób przypomniany i wyeksponowany.

Ziębice – orszak, którego głównym, choć nie jedynym organizatorem jest Przedszkole na Orlej Polanie, rozpocznie Msza św. o 11.30 w Bazylice Mniejszej.  Wyjście nastąpi ok. 12.30. Trzej Królowie pokłonią się Dzieciątku pod Ratuszem. O stronę muzyczną zadba orkiestra dęta z Henrykowa; przewidziane są m.in. efekty pirotechniczne. Panem Jezusem będzie mały Piotruś, który przyszedł na świat w czasie minionych wakacji; w trzech mędrców wcielą się Mariusz Szczepanowski – dyrektor gimnazjum oraz rodzice Jacek Chwedeczko (zarazem nauczyciel muzyki ze SP) i Marcin Bazylak.

6 stycznia wyrusza Orszak Trzech Króli
Katolicka tvRodzina

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama