Nowy numer 48/2020 Archiwum

Gigantyczna choinka

W kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu stoi rekordowo wielkie bożonarodzeniowe drzewko.

Gigantyczna choinka   Operacja mocowania choinki Archiwum parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Od 10 lat staramy się, by choinki w naszym kościele były wysokie. Zwykle miały 10-11 metrów, tym razem jednak w świątyni stanęło naprawdę wielkie drzewo. Ma 14 metrów i... podwójny pień, jak ta na Watykanie, choć to zupełnie przypadkowe podobieństwo – mówi proboszcz ks. Czesław Mazur.

Choinka ozdobiona jest ponad 3 tys. światełek. Ustawienie jej stanowiło niezwykle skomplikowaną operację. – Przyjechała tirem z nadleśnictwa w okolicach Sobótki. Wnosili ją członkowie Rady Parafialnej i pracownicy cmentarza, którzy mają już opracowany sposób postępowania z takimi kolosami – wspomina ks. Mazur. – Ustawili specjalną podstawę, drabiny i z pomocą lin podciągali ją. W pewnym momencie pod ciężarem drzewa złamały się dwa szczeble drabiny, na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Ozdobienie drzewka światełkami też wymagało sporo wysiłku, efekt jednak jest olśniewający. Zielony olbrzym osłania gałęziami Dzieciątko w szopce, która stanęła u stóp choinki. Kto nie ma pomysłu na noworoczny spacer, może powinien wybrać się na Bardzką?

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama