Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kartka do więzienia

Wrocławski oddział fundacji Pro-Prawo do Życia zainicjował akcję solidarności z kanadyjską proliferką, Mary Wagner.

W październiku działaczka na rzecz ochrony życia poczętego odwiedziła Polskę. Przez kilkanaście dni w różnych miejscowościach opowiadała o swojej walce i o restrykcjach, z którymi się spotyka w swojej działalności.

Kobieta odwiedziła również Wrocław. W liceum salezjańskim spotkała się z młodzieżą, a w kościele ojców oblatów pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju z mieszkańcami miasta.

Podczas ich trwania mówiła również o swoim 22-miesięcznym pobycie w więzieniu (czytaj TUTAJ).

Pod koniec grudnia Mary Wagner znów trafiła do więzienia.

- Przed świętami w klinice zaplanowano więcej jak zwykle aborcji, a Mary chciała przekonać chociaż jedną z kobiet, by zaniechała swoich planów - opowiada Ewa Rejman z fundacji Pro-Prawo do Życia. Działaczka została zatrzymana i Boże Narodzenie spędziła za kratkami. To wydarzenie poruszyło środowiska pro-life.

- Wiele osób poznało Mary w czasie jej pobytu w Polsce, zachwyciło się jej osobowością, skromnością i radością, która emanowała dlatego chcemy wyrazić naszą solidarność, gdy po raz kolejny została aresztowana - tłumaczy. - Naszą inicjatywą chcemy pokazać, że z nią jesteśmy, że się za nią modlimy, i że jesteśmy wdzięczni za jej postawę.

Pomysł Ewy Rejman jest bardzo prosty. Zachęciła swoich znajomych z fundacji, by zrobili sobie zdjęcie z... jedną literką. Z fotografii została stworzona mozaika, a z literek zdanie „Thank you Mary! We love you and pray for you! God bless you!” (tłum. Dziękujemy Mary! Kochamy cię i modlimy się za ciebie! Niech Bóg ci błogosławi). Propozycja spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Koledzy i koleżanki rozpropagowali inicjatywę wśród swoich rodzin i znajomych. Dzięki temu udało się w krótkim czasie zebrać odpowiednią ilość osób.

Mozaika zostanie przesłana do kanadyjskiego więzienia jeszcze w tym tygodniu.

To nie jest jedyna propozycja wyrażenia solidarności z Mary Wagner. - Można to zrobić indywidualnie. Zachęcamy do wysyłania kartek pocztowych do więzienia. Mogą to być również zdjęcia z pobytu Mary w Polsce z krótkim tekstem – wyjaśnia. Podkreśla przy tym, by fotografii nie wkładać do kopert, ale potraktować je jak zwykłe pocztówki. - W ten sposób pokażemy wszystkim, przez których ręce będą te przesyłki przechodzić, że popieramy działania Mary oraz jak wielu nas jest.

Adres aresztu, w którym przebywa Mary Wagner:

Vanier Centre for Woman
PO Box 1040
655 Martin St. Milton ON
L9T5E6
Canada


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • saherb
    06.01.2015 11:53
    Ewa Rejman zaprasza do współpracy, a potem niektórym mówi, że nie chce z nimi mieć nic wspólnego i nie potrafi tego w logiczny sposób uzasadnić...
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma