Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pokolęduj jeszcze z uczniami

Święta już za nami, ale pamiętajmy, że okres liturgiczny Bożego Narodzenia nadal trwa. Może to ostatnia okazja, żeby w liczniejszym gronie pośpiewać kolędy. Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu organizuje wspólny wieczór związany z tajemnicą Bożego Narodzenia.

Wieczór Kolęd Polskich odbędzie się w czwartek, 8 stycznia o 18.00 w auli LO nr XVII im. A. Osieckiej przy ul. Tęczowej 60 we Wrocławiu. Zaproszenie dotyczy każdego, wstęp jest wolny. Program nie zawiera tylko wspólnego kolędowania. Wcześniej uczniowie klas teatralnych wystawią spektakl jasełkowy. Po nim przyjdzie czas na występ Zespołu Muzyki Polskiej „Mokosza” z Kątów Wrocławskich, który po mistrzowsku wykonuje muzykę ludową i staropolską, a tego wieczoru zaprezentuje kolędy.

Ostatni punktem będzie koncert kolęd w wykonaniu licealistów. Oczywiście każdy przybysz może włączyć się do śpiewania. – Przyjdźcie, posłuchajcie, zaśpiewajcie ze wszystkimi, a przy okazji skosztujcie pysznego domowego ciasta. W ten wyjątkowy czas bądźmy razem – zaprasza dyrektor szkoły, Roman Kowalczyk.

To jednak nie jest ostatnia propozycja na wspólne kolędowanie w stolicy Dolnego Śląska. W najbliższą niedzielę, 11 stycznia o 18.00 w parafii św. Antoniego przy ul. Jana Kasprowicza 26 można włączyć się w koncert kolęd w wykonaniu chóru "Basilica Cantans", a po nim wesprzeć dobrowolną ofiarą muzyków. Warto dodać, że ta grupa śpiewaków nieraz zdobywała już wysokie miejsca i wyróżnienia podczas ogólnopolskich konkursów i przeglądów muzycznych. Chór działa przy kościele pw. św. Marcina we Wrocławiu.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama