Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dokąd Duch prowadzi Kościół?

Nad tym pytaniem pochylą się uczestnicy konferencji, która odbędzie się we Wrocławiu 7 lutego.

Wykłady wygłoszą bp Andrzej Siemieniewski oraz ks. Peter Hocken – katolicki kapłan, teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego. Jak tłumaczą organizatorzy spotkania – ekumeniczna Fundacja 24/7 – szczególnym powołaniem ks. Petera jest przybliżanie katolikom tradycji ewangelikalnej. W swojej posłudze wskazuje on przede wszystkim na duchowe zasady ekumenii, które Sobór Watykański II opisuje jako duszę całego ruchu ekumenicznego. W Polsce ks. Peter Hocken znany jest jako mówca konferencji i seminariów organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „En Christo” oraz z książek własnego autorstwa, które ukazały się dzięki staraniom Stowarzyszenia: „Przecieranie nowych dróg”, „Wielki plan Boga” oraz „Kościół, który nadchodzi”.

W ramach konferencji będą poruszane następujące tematy: Duch Święty objawia i wywyższa Jezusa jako Mesjasza, Zbawiciela, Pana oraz Chrzciciela Duchem Świętym; Duch Święty posyła Kościół – wysyła do tych, którzy żyją na marginesie społecznym (Franciszek), do ubogich i aż po krańce ziemi, z misją ewangelizacji, służby najbardziej potrzebującym; Duch Święty tworzy komunię z różnorodności tworzących ciało Chrystusa (fundament pojednania między Żydami i Kościołem z narodów), a także tworzy solidarność między ludźmi.

Konferencja odbędzie się przy ul. Kanoniej 11 na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, 7 lutego, w godzinach od 9 do 19.30. Podczas jej trwania przewidziana jest także modlitwa uwielbienia. Uczestników obowiązują wcześniejsze zapisy – wyłącznie drogą elektroniczną: tutaj. Więcej informacji o Fundacji 24/7 tutaj.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama