Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dokąd Duch prowadzi Kościół?

Nad tym pytaniem pochylą się uczestnicy konferencji, która odbędzie się we Wrocławiu 7 lutego.

Wykłady wygłoszą bp Andrzej Siemieniewski oraz ks. Peter Hocken – katolicki kapłan, teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego. Jak tłumaczą organizatorzy spotkania – ekumeniczna Fundacja 24/7 – szczególnym powołaniem ks. Petera jest przybliżanie katolikom tradycji ewangelikalnej. W swojej posłudze wskazuje on przede wszystkim na duchowe zasady ekumenii, które Sobór Watykański II opisuje jako duszę całego ruchu ekumenicznego. W Polsce ks. Peter Hocken znany jest jako mówca konferencji i seminariów organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „En Christo” oraz z książek własnego autorstwa, które ukazały się dzięki staraniom Stowarzyszenia: „Przecieranie nowych dróg”, „Wielki plan Boga” oraz „Kościół, który nadchodzi”.

W ramach konferencji będą poruszane następujące tematy: Duch Święty objawia i wywyższa Jezusa jako Mesjasza, Zbawiciela, Pana oraz Chrzciciela Duchem Świętym; Duch Święty posyła Kościół – wysyła do tych, którzy żyją na marginesie społecznym (Franciszek), do ubogich i aż po krańce ziemi, z misją ewangelizacji, służby najbardziej potrzebującym; Duch Święty tworzy komunię z różnorodności tworzących ciało Chrystusa (fundament pojednania między Żydami i Kościołem z narodów), a także tworzy solidarność między ludźmi.

Konferencja odbędzie się przy ul. Kanoniej 11 na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, 7 lutego, w godzinach od 9 do 19.30. Podczas jej trwania przewidziana jest także modlitwa uwielbienia. Uczestników obowiązują wcześniejsze zapisy – wyłącznie drogą elektroniczną: tutaj. Więcej informacji o Fundacji 24/7 tutaj.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma