Nowy numer 33/2018 Archiwum

Na pustyni wielkie święto

Wrocławscy paulini zapraszają do Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła na „Pawełki”.

Nowenna do św. Pawła Pierwszego Pustelnika, tzw. „Pawełki”, trwa od 9 stycznia we wrocławskim kościele przy ul. św. Antoniego – towarzyszy codziennej Mszy św. o 18.00.
15 stycznia, podczas uroczystej Mszy św. ku czci patriarchy swojego zakonu, paulini odnowią śluby zakonne. 16 stycznia, w Święto Matki Bożej Królowej Pustelników, podczas Eucharystii o 7.00 odnowią przymierze z Maryją.
Na dzień 18 stycznia zaplanowano zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci św. Pawła I Pustelnika – Suma odpustowa o 10.30 zostanie odprawiona pod przewodnictwem kard. Henryka Gulbinowicza, konfratra zakonu paulinów. O 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z błogosławieństwem dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Dzieci z Przedszkola nr. 41 im. Jana Pawła II zaprezentują Jasełka, a ok.13.00 będzie można wysłuchać koncertu w wykonaniu chóru parafialnego „Vita Nova”. Tradycyjnie tego dnia dzieci zostaną obdarowane „owocami pustyni” – na pamiątkę owoców, którymi żywił się św. Paweł, mieszkający na pustyni przy źródle, obok palmy. Owoce te są zapowiedzią „słodyczy Eucharystii”.

Św. Paweł z Teb (228–341) został uznany za pierwszego pustelnika podczas kanonizacji, która odbyła się w 491 r. w Rzymie.


 

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma