Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rzucamy kotwicę nadziei

Kilkadziesiąt osób z różnych miejscowości zebrało się w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe z okazji noworocznego Dnia Skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej. Przyznano także statuetki Chrystusa Króla dla zasłużonych za zaangażowanie w działalność organizacji.

Uroczystości rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu. Po niej proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe, ks. Czesław Majda, odprawił Mszę św. w obecności sztandarów. Homilię do zgromadzonych wygłosił ks. dr Marian Biskup. – Dziś uaktualniamy naszą wigilię, naszą Pasterkę, nasze świętowanie Bożego Narodzenia. Rzucamy kotwicę nadziei w przyszłość. Narodził się nam Bóg, narodziła się nam Miłość, dlatego wciąż możemy jej doświadczać w sobie i przeżywać ją – mówił w kazaniu asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.

Do Wrocławia przyjechali członkowie z wielu miast, m.in. Jelcza-Laskowic, Bierutowa, Oleśnicy czy Obornik Śląskich. Ludzie o różnych doświadczeniach współpracy z tą organizacją. Dla przykładu w Obornikach Śląskich Akcja Katolicka funkcjonuje już dziewiętnasty rok, a w Jelczu-Laskowicach dopiero od 2012 roku. – Powinniśmy wciąż na nowo odkrywać miłość Boga i umacniać swoją tożsamość chrześcijańską. Nie ma innej drogi do bycia bardziej chrześcijaninem, jak wciąż odkrywać kochającego Boga i świadka miłości Najwyższego: Jezusa Chrystusa – stwierdził z ambony ks. dr Marian Biskup.

Po Eucharystii prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej, Eugeniusz Kaźmierczak, ogłosił decyzję Kapituły Odznaczeń, która przyznała w tym roku dwóm osobom statuetki Chrystusa Króla. Otrzymał ją ks. dziekan Bolesław Robaczek za inicjatywność i gorliwą duszpasterską troskę w odradzaniu Akcji Katolickiej oraz za wieloletnią służbę w ramach tej organizacji. Uhonorowany został także Leon Hetmański za wieloletnią, owocną pracę na stanowisku wiceprezesa zarządu archidiecezjalnego Akcji Katolickiej. – Chciałbym złożyć serdeczne gratulacje wyróżnionym osobom. Niech nasz patron, Chrystus Król, rozkładający w formie tej statuetki swoje ramiona, sprawi, aby osoby uhonorowane otwierały ramiona i serca na każdego człowieka, którego spotkają na swojej drodze – przemawiał Eugeniusz Kaźmierczak.

Po uroczystościach w kościele zebrani przenieśli się do salki parafialnej. Tam podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia, a także usiedli do stołu, by wspólnie zjeść ciepły posiłek. Żywiołowym rozmowom nie było końca.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama