Nowy numer 28/2018 Archiwum

Modlitwa z trzema biskupami

Już po raz 24. dolnośląscy przewodnicy turystyczni uczestniczyli w spotkaniu świąteczno-noworocznym. Życzenia składano sobie w ekumenicznym gronie.

Spotkanie odbyło się w sali gotyckiej Muzeum Archidiecezjalnego. Na zaproszenie duszpasterza przewodników miejskich i terenowych, ks. Józefa Patera odpowiedziało trzech biskupów wrocławskich. Ekumeniczna uroczystość połączyła kapłanów w modlitwie o zachowanie pokoju. Zarówno arcybiskup senior Marian Gołębiewski, jak i biskup greckokatolicki Włodzimierz Juszczak oraz ustępujący z urzędu biskup Kościoła ewangelicko-augsburskiego Ryszard Bogusz w swoich życzeniach na 2015 rok zawarli wołanie o pokój na świecie.

Sami przewodnicy, którzy odczuli w ostatnim czasie skutki rządowej deregulacji zawodu, życzyli sobie częstych i dobrych spotkań na szlaku. Jak mówią – wielokrotnie doświadczają, jak dzięki ich opowieściom turystom otwierają się oczy na piękno Dolnego Śląska, jego miast, pałaców i świątyń. Ich pasja i praca łączy się także z opieką nad zabytkami. Zdarza się, że częściej niż ich właściciele czy zarządcy dostrzegają pogarszający się stan budynków.

Przy okazji spotkania proboszcz katedry wrocławskiej, ks. Paweł Cembrowicz zapowiedział zmiany w sposobie zwiedzania najważniejszej dolnośląskiej świątyni.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma