Nowy numer 21/2018 Archiwum

Trwają w jedności

Kilkaset osób wzięło udział w noworocznym spotkaniu ruchu oazowego archidiecezji wrocławskiej.

W spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w parafii św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu wzięły udział wszystkie stany podejmujące formację w oazowej wspólnocie.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Grzegorz Michalski.

Po Eucharystii uczestnicy spotkania udali się do sali parafialnej - "Rotundy św. Franciszka", gdzie odbyło się m. in. przedstawienie jasełkowe przygotowane przez rodziny z Domowego Kościoła.

Przedstawiciele wspólnoty złożyli obecnemu na spotkaniu abp. Józefowi Kupnemu życzenia i wręczyli upominek - świecę oazową.

Metropolita wrocławski zwracając się do zgromadzonych wspominał swoje spotkania z założycielem Ruchu, sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim, którego poznał jako człowieka szczególnego, promieniejącego spokojem i świętością. Następnie składając życzenia dziękował za eklezjalność ruchu oazowego i zachęcał do trwania w tej jedności i kościelności.

Dalsza część spotkania była okazją do dzielenia się ze sobą życzeniami oraz wspólnego kolędowania.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma