Nowy numer 48/2020 Archiwum

50 lat razem

Czternaście ziębickich małżeństw świętowało "złote gody". W ratuszu był szampan, życzenia i wspólne zdjęcia.

Swoim świadectwem mieszkańcy Ziębic pokazują młodemu pokoleniu, że miłość może przetrwać wszelkie życiowe zawieruchy i kryzysy, gdy wszystko jest na odpowiednim miejscu.

To dlatego świętowanie swoich jubileuszy rozpoczęli podczas Mszy św., która odbyła się w bazylice pw. św. Jerzego.

Dopiero po Eucharystii małżonkowie wraz ze swoimi rodzinami i bliskimi udali się do ratusza. Tutaj odnowili przysięgi małżeńskie i dziękowali sobie wzajemnie za spędzone ze sobą pół wieku.

Wiele par podkreślało, że w ich życiu były zarówno chwile radosne jak i smutne, jednak wiara, nadzieja i miłość pozwaliły im przetrwać i wspólnie kroczyć po życiowych drogach.

Jubilaci zostali uhonorowani medalami prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego za wieloletnie pożycie małżeńskie, pamiątkowymi tabliczkami okolicznościowymi i kwiatami. Uroczystości zakończył wspólny toast.

Pół wieku razem przeżyli: Stanisława i Marian Borkowscy, Jadwiga i Zdzisław Ziemiaszewscy, Stanisława i Waldemar Koprowscy, Halina i Czesław Duszak, Regina i Kazimierz Zarzyccy, Celina i Andrzej Radlak, Lidia Barczak-Rozwadowska i Jerzy Rozwadowski, Alina i Jan Iskra, Halina i Stefan Brejdak, Helena i Alfred Ćwiek, Mirosława i Piotr Demczyk, Danuta i Franciszek Prochera, Ludwika i Janusz Argasińscy, Janina i Władysław Wojdyło.

Redakcja "Gościa Wrocławskiego" gratuluje i życzy obfitości łask Bożych.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama