Nowy numer 44/2020 Archiwum

Komnaty stoją otworem

U wrocławskich karmelitów bosych trwa cykl spotkań poświęconych "Zamkowi wewnętrznemu" - dziełu św. Teresy od Jezusa, poświęconemu tajemnicom ludzkiej duszy i Bogu, który ją zamieszkuje.

To kolejna inicjatywa wpisana w 500-lecie urodzin świętej karmelitanki, doktora Kościoła. Spotkania zaplanowane są na trzecie soboty miesiąca (oraz dodatkowo piątą sobotę maja) w klasztorze karmelitów bosych przy ul. Ołbińskiej 1. Najbliższe odbędzie się 21 lutego w godz. od 10 do 16. Poświęcone będzie "drugim mieszkaniom". W programie znajdą się Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, film oraz praca w grupach nad tekstami św. Teresy.

Na spotkania zapraszają wspólnoty i duszpasterstwa karmelitańskie oraz Stowarzyszenie "Walka Duchowa". Przypominają, że w owym tajemniczym zamku człowiek spotyka się z własną niepowtarzalnością, poznaje siebie, ale nie tylko. "»Zamek« jest miejscem miłosnych i bezcennych spotkań. Przeznaczeniem człowieka nie jest bowiem tułanie się po pustych przestrzeniach swojego wnętrza, by odnaleźć tam tylko samego siebie i zajmować się jedynie samym sobą. Człowiek jest powołany do tego, by dać się porwać boskiej Miłości, która od zawsze kształtuje go swoją niewysłowioną przyjaźnią" (Antonio Maria Sicari OCD).

Główne obchody 500-lecia urodzin św. Teresy odbędą się we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej 28 marca, dokładnie w dzień, kiedy pół tysiąca lat temu przyszła na świat.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama