Nowy numer 21/2018 Archiwum

"Ziele na Kraterze" w DA "Wawrzyny"

Patriotyczny koncert odbędzie się 15 stycznia. Gościem będzie Kamil Szeptycki, który w filmie "Kamienie na Szaniec" wcielił się w "Alka".

Koncert odbędzie się 15 stycznia po Mszy św. o godzinie 20, która będzie sprawowana w intencji ojczyzny. Jego scenariusz został oparty na jednym z rozdziałów powieści Melchiora Wańkowicza pt.: "Ziele na Kraterze".

Całość przeplatana jest utworami Przemysława Gintrowskiego i Marka Grechuty. Użyte zostały też kompozycje z albumów "Panny Wyklęte" oraz "Powstanie Warszawskie" Lao Che.

Spektakl ma na celu ukazanie młodym Polakom, że chłopcy i dziewczęta biorący udział w powstaniu warszawskim byli młodzieżą z podobnymi rozterkami, problemami, uczuciami, że ich życie nie różniło się tak diametralnie od współczesnego.

Na profilu wydarzenia na Facebook'u czytamy: "Pragniemy by każdy z nas zastanowił się nad, tak często w ostatnich latach, prowadzoną dyskusją o bezsensie i niezasadności walki warszawiaków".

Organizatorzy chcą również sprowokować do zadania sobie pytania: czy mamy prawo oceniać ich decyzje? czy osobiście bylibyśmy w stanie walczyć w obronie Polski? czy może potrafilibyśmy się wyrzec wolności?

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Przyjaciół DA "Wawrzyny".

DA "Wawrzyny" znajduje się na ul. ul. Odona Bujwida 49/51 we Wrocławiu.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma