Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ekumenicznie o świętowaniu

Na styczniowym Wieczorze Tumskim usłyszymy trzy pary małżonków reprezentujących różne Kościoły chrześcijańskie.

Pierwszy w 2015 r. Wieczór Tumski odbędzie się 25 stycznia o 18.00 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu przy pl. Katedralnym 1.

Organizatorzy – Fundacja Pro Arte – zapraszają na dysputę „Ekumeniczne Boże Narodzenie”, którą poprowadzi Stanisław Rybarczyk – dyrektor artystyczny i wiceprezes zarządu fundacji.

Wezmą w niej udział trzy małżeństwa: Beata i Krzysztof Majewscy z Kościoła prawosławnego, Małgorzata i Adam Rajczybowie z Kościoła luterańskiego oraz Bożena i Piotr Szarowie z Kościoła katolickiego.

W części muzycznej wystąpi Chór Męski „Oktoich” cerkwi świętych Cyryla i Metodego we Wrocławiu i prawosławnego Ordynatariatu WP – Garnizonu Wrocławskiego. Dyrygować będzie ks. Grzegorz Cebulski. W wykonaniu chóru usłyszymy kolędy i hymny liturgiczne. Wstęp wolny.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma