Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dzieciaki w Dzielnicy

We Wrocławiu rozpoczyna się kolejna edycja spotkań dla dzieci przybliżająca im świat wiary i tradycji ewangelickiej, katolickiej, prawosławnej i żydowskiej.

W lutym rusza kolejna edycja projektu „Dzieciaki”, prowadzonego przez Fundację „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”. Projekt ma za zadanie edukację międzykulturową. Jego uczestnicy poznają świątynie, tradycje, zwyczaje świąteczne różnych wyznań. Dzieci będą mogły spotkać się z księżmi prawosławnym, rzymskokatolickim, pastorem i rabinem; zwiedzą kościoły, cerkiew, synagogę; wezmą udział w rozmaitych warsztatach i – przede wszystkim – poznają rówieśników reprezentujących różne środowiska. W programie są zajęcia muzyczne, spotkanie z jidyszową poezją, z książkami w różnej postaci, świąteczne spotkanie „od kuchni”, wyrób świec, pisanek, przygotowanie przedstawienia purimowego.

Fundacja zaprasza dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Zajęcia będą się odbywać w soboty lub niedziele, zwykle od 11.00 do 13.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Cykl spotkań stanowi zamkniętą całość. Przystępując do projektu, uczestnicy deklarują chęć uczestniczenia we wszystkich przewidzianych programem zajęciach.

Zapisy, drogą mejlową, można kierować do koordynatorki projektu „Dzieciaki” Anny Kałużnej na adres: a.kaluzna@fundacja4wyznan.pl.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama