Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przynieś Mu swoje rany

We Wrocławiu odbędzie się 9. edycja rekolekcji dla osób zranionych w sferze swojej seksualności.

Organizatorzy wyjaśniają, że chodzi o cierpienia związane ze skutkami molestowania lub wykorzystania seksualnego, z uzależnieniem od pornografii, masturbacji/onanizmu, kontaktów seksualnych, z kompleksami na tle własnej męskości lub kobiecości, ze skłonnościami homoseksualnymi, a także z innymi ranami na seksualności tu nie wymienionymi. Tego rodzaje problemy, często związane z wielką traumą i cierpieniem, bywają głęboko ukrywane. Organizatorzy podkreślają, że zranienie, z którym dana osoba przyjedzie na rekolekcje, pozostanie jej tajemnicą, rekolekcje nie zakładają dzielenia się tym na forum. W trakcie ich trwania przewidziano nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego, możliwość rozmowy indywidualnej z prowadzącymi. W rekolekcjach można uczestniczyć kilkakrotnie.

Hasło spotkania brzmi: „Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością, a oblicza wasze nie zaznają wstydu" (Ps 34,6) – głosi hasło rekolekcji.

Rekolekcje, którym patronuje św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, będą trwały od 13 lutego (od. 17.00) do 15 lutego. Odbędą się w domu Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. św. Marcina 12 we Wrocławiu. Poprowadzą je o. Krzysztof Piskorz OCD i Barbara Łubkowska – teolog, terapeuta. Zapisy (do 11 lutego) i więcej informacji: barbaralubkowska@gmail.com, 607 654 900.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama