Nowy numer 24/2018 Archiwum

Cieśla niezawodny

Trwa 9-tygodniowa nowenna przed uroczystością św. Józefa przypadającą 19 marca. Modlitwa do opiekuna Jezusa w kościele przy ul. Ołbińskiej towarzyszy środowym Mszom św. o 18.00.

„Obrałam sobie za orędownika i patrona chwalebnego św. Józefa, usilnie jemu się polecając... Temu chwalebnemu Świętemu, jak o tym wiem z własnego doświadczenia, Pan dał władzę wspomagania nas we wszystkich naszych potrzebach” – słowa św. Teresy od Jezusa przywołał w czasie środowego spotkania o. Krzysztof Wesołowski OCD, proboszcz karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa, a zarazem wielki czciciel opiekuna Pana Jezusa. Przypomniał, że to ona, Teresa z Ávili, przyczyniła się do rozkwitu kultu tego świętego. „Nigdy jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by prawdziwe miał do niego nabożeństwo i szczególną mu cześć oddawał, a nie osiągnął coraz większych korzyści w cnocie, bo on w sposób dziwnie skuteczny wspomaga każdą duszę, która mu się poleca (...). Proszę tylko dla miłości Boga każdego, kto by mi nie wierzył, niech spróbuje, a z własnego doświadczenia się przekona, jak dobra i pożyteczna to rzecz polecać się temu chwalebnemu Patriarsze i go czcić" – pisała w „Księdze mojego życia”.

Św. Józef w naszej archidiecezji patronuje dziewięciu parafiom; jego imię noszą Zgromadzenie Sióstr św. Józefa oraz Zgromadzenie Sióstr św. Józefa Oblubieńca NMP, szczególnie czczony jest również u wrocławskich karmelitanek bosych. Za swojego patrona obierają go ruchy i stowarzyszenia – np. Mężczyźni św. Józefa, a wiosną od kilku lat do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wyrusza z parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego z Wrocławia „pielgrzymka singli”.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma