Nowy numer 3/2021 Archiwum

Modlitwy na Piasku mają już 25 lat

Od ćwierćwiecza w każdą pierwszą środę miesiąca w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu odbywają się modlitwy śpiewami z Taizé.

Pierwsza modlitwa na Piasku odbyła się tuż po zakończonym Europejskim Spotkaniu Młodych zorganizowanym po raz pierwszy w Polsce na koniec 1989 r. Stolica Dolnego Śląska gościła młodzież z całej Europy jeszcze jeden raz - na przełomie 1995 i 1996 r. Prawdopodobnie wrocławskie modlitwy są najdłużej nieprzerwanie prowadzonymi tego typu spotkaniami w naszym kraju.
 
Z okazji jubileuszu kilka słów do młodzieży skierował przeor Taizé, br. Alois, w którym pisze o głębokiej, braterskiej komunii między braćmi, a młodymi Polakami. Zachęcamy do przeczytania krótkiego listu i do wspólnej modlitwy, która odbędzie się w środę, 4 lutego w kościele NMP na Piasku. O godz. 18.30 rozpocznie się Eucharystia, a po niej modlitwa śpiewami z Taizé. Organizatorzy zapewniają, że z okazji "urodzin" na uczestników przygotowana została słodka niespodzianka.
 
Przypomnijmy, że Wrocław wystosował zaproszenie do braci z Taizé, by po raz trzeci zorganizowali ESM w stolicy Dolnego Śląska. Pisaliśmy o tym TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.
 
Modlitwy na Piasku mają już 25 lat   Br. Alois podczas ostatniego ESM w Pradze Karol Białkowski /Foto Gość
Drodzy przyjaciele z Wrocławia,

Z wiernością, od 25 lat, młodzi kolejnych już generacji spotykają się co miesiąc, aby modlić się wspólnie w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku. Ta regularna modlitwa tworzy między nami piękną i głęboką braterską komunię. Komunia ta jest cenna dla nas, braci z Taizé, ponieważ wiecie, jak bliscy są nam młodzi ludzie z Polski, a w szczególności ci z Wrocławia.

W chwili kiedy się gromadzicie, ja sam spotykam się z młodymi w Australii, a wkrótce także i w Nowej Zelandii – w miejscach, w których odbywają się etapy naszej Pielgrzymki Zaufania. Powierzam je Waszej modlitwie.

Przy okazji tej rocznicy, chciałbym się modlić z Wami w szczególny sposób tymi słowami:
Jezu Chryste, przez Ducha Świętego, jesteś zawsze z nami, jak światło, które nigdy nie gaśnie. Nas, ubogich i potrzebujących, posyłasz jako świadków Twojej Miłości do tych, których powierzasz naszej pieczy.

Z braterskim pozdrowieniem, bliski każdemu i każdej z Was,
brat Alois

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama