GN 2/2021 Archiwum

Pomódl się za pasterza

Dziewięć lat temu w katedrze katowickiej święcenia biskupie przyjął dzisiejszy metropolita wrocławski. Konsekratorem bp. Józefa Kupnego był ówczesny metropolita górnośląski abp Damian Zimoń.

- Chcę być głosicielem Bożej miłości do człowieka. Z tymi słowami nadziei chcę iść do chorych, cierpiących, do pogrążonych w żałobie (...). Chcę im wszystkim powiedzieć: nie jesteś sam. Chcę im powiedzieć: Chrystus nas umiłował - mówił bp Józef Kupny 4 lutego 2006 r. tuż po konsekracji.

Przypomnijmy, że w maju 2013 r. dotychczasowy biskup pomocniczy katowicki został powołany na metropolitę wrocławskiego w miejsce ustępującego ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego abp. Mariana Gołębiewskiego. Ingres do katedry wrocławskiej miał miejsce 16 czerwca.

Z okazji rocznicy konsekracji biskupiej życzymy dostojnemu Jubilatowi obfitości Łask Bożych i przyłączamy się do zachęty Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej skierowanej do duchowieństwa i wiernych archidiecezji o modlitwę w intencji naszego pasterza.

W tym miesiącu swoje rocznice sakry biskupiej przeżywają również inni wrocławscy pasterze - 8 lutego mija 45 lat odkąd przyjął ją kard. Henryk Gulbinowicz, a 11 lutego przypada 9-lecie konsekracji bp. Andrzeja Siemieniewskiego.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama