Nowy numer 3/2021 Archiwum

Walentynki na Moście Tumskim

W dzień patrona zakochanych porozmawiaj o pięknej miłości.

14 lutego przy wrocławskim Moście Tumskim – zwanym też Mostem Zakochanych – zagości „True Love”. Tak nazwali swoją ewangelizacyjną propozycję organizatorzy akcji – pochodzący głównie ze wspólnot „Emmanuel” i „Galilea”. Nie zdradzają na razie wszystkich jej szczegółów, wiadomo jednak, że, oprócz trwających już przed południem działań na samym moście, od 15.30 „Pod Czwórką” – czyli przy Katedralnej 4 – będzie można przy kawie i herbacie porozmawiać o miłości.

Z kolei o 18.00 odbędzie się wieczorne spotkanie pod hasłem „Czy trwały i udany związek to mit?.” Wypełnią je m.in. świadectwa małżonków.

 – Niedawno przeprowadziliśmy się z mężem do Wrocławia. Podczas zwiedzania miasta przykuł naszą uwagę obwieszony kłódkami Most Tumski – wspomina Ola. – Pomyśleliśmy, że w Walentynki, przypadające tym razem w sobotę, pewno wiele par będzie tu spacerować. Czemu by nie wykorzystać okazji, by podzielić się z nimi tym, co mamy najpiękniejszego?

Ola wspomina, że podczas pewnej ewangelizacji w Krakowie, opowiadali z mężem o historii swojego małżeństwa napotkanym dziewczynom z Czech. „To cudowne, wspaniałe! Mam nadzieję, że szybko się nie rozwiedziecie!” – usłyszeli.

– Wokół nas mnóstwo małżeństw się rozsypuje, mają ogromne problemy… Często nie wiedzą, że w Kościele mamy cudowny skarb, że przeżywana z Bogiem miłość może być tak piękna i trwała – mówi Ola.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama