GN 2/2021 Archiwum

Pączki z rodowodem, dla "Misji Dworcowej"

W czwartek na Nadodrzu będzie można kupić tradycyjne pączki wrocławsko-lwowskie smażone zgodnie z przedwojenną recepturą. Tym razem akcja wspomoże stowarzyszenie "Misja Dworcowa" im. ks. Jana Schneidera.

Po raz trzeci wrocławski Infopunkt Nadodrze, razem z seniorami z dzielnicy, przygotował na tłusty czwartek akcję „Specjały Nadodrza”.

Ideą akcji jest działanie międzypokoleniowe na rzecz odtwarzania smaków dawnego Wrocławia.

Organizatorzy we współpracy ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem przygotowali recepturę pączka wrocławskiego, który królował w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa.

Pączki z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym miały swoją premierę na Nadodrzu w tłusty czwartek w 2013 roku. Wtedy limitowaną wersję specjału przygotowywały seniorki, a pączki sprzedawane w nadodrzańskich kawiarniach sprzedały się w ciągu 15 minut od ich dostarczenia.

W związku z tak wielkim zainteresowaniem, już drugi rok z rzędu, do przygotowania pączków zaproszona została piekarnia Państwa Krajewskich, mająca status „Złota Nadodrza”. W akcji uczestniczą nadodrzańskie kawiarnie i restauracje. Poza Nadodrzem pączki można będzie nabyć sklepie Rarytasy Dolnośląskie, Cocofli, Szynkarni, Cafe Targowa i Turkawce.

Zwieńczeniem tłustego czwartku będzie kawiarenka społeczna w siedzibie Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze, gdzie od godziny 17.00 będzie można kupić pączki przygotowane przez seniorki i pasjonatów gotowania, prezentujących swoje umiejętności na wrocławskich imprezach kulinarnych. Smażenie pączków odbędzie się w szkole gastronomicznej Ho-Ga, przy  ul. Jedności Narodowej 46a.

Dochód z akcji zostanie przekazany Stowarzyszeniu „Misja Dworcowa”, które prowadzi na Nadodrzu ośrodek Interwencji Kryzysowej dla Dziewcząt.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama