GN 2/2021 Archiwum

Ruszyły przygotowania do PPW

Podczas pierwszego w tym roku spotkania przewodników grup pielgrzymkowych ustalono hasło, które będzie towarzyszyć pątnikom na szlaku do Czarnej Madonny.

Pół roku przed wyruszeniem na pielgrzymkowy szlak doszło do pierwszych ustaleń związanych z przebiegiem PPW. Wiemy już, że myśl przewodnia brzmi: "Radość Ewangelii" i jest zaczerpnięta z ostatniej adhortacji papieża Franciszka.

Jak tłumaczy Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych, od teraz rozpoczną się prace nad przygotowaniem materiałów duszpasterskich zarówno dla tych, którzy wybiorą się w 9-dniową wędrówkę, od 2 do 10 sierpnia, jak i dla uczestników duchowych. - Zależy nam, by treści przekazywane podczas wszystkich konferencji, rozważań i homilii, a także te zawarte w przewodnikach dla pątników duchowych były spójne i ubogacały nas wszystkich - wyjaśnia.

Ks. Tomasz Płukarski, rzecznik prasowy PPW, zaznacza, że tzw. rekolekcje w drodze będą swoistym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016. - To wydarzenie dotknie nas wszystkich. Zanim młodzież uda się do stolicy Małopolski na spotkanie z papieżem Franciszkiem, poszczególne grupy spędzą czas w ramach "tygodnia misyjnego" w polskich diecezjach, również w naszej. Zależy nam na tym, by z obecności młodych osób i bogactwa ich wiary skorzystał każdy z nas. Pielgrzymka jest dobrą okazją, żeby sobie to uświadomić - podkreśla.

Kto może wziąć udział w pielgrzymce? Praktycznie każdy. - Nie ma ograniczeń wiekowych. Jedyne, co trzeba wziąć pod uwagę, to własne możliwości fizyczne. Wystarczy być gotowym na wczesne wstawanie i czasem nawet ponad 30 km marszu. Z doświadczenia wiemy jednak, że to nie jest wielki problem - mówi "Kuzyn". - Nad udziałem w największym wydarzeniu duszpasterskim wakacji warto się zastanowić już teraz.

Więcej informacji już wkrótce na stronach: www.pielgrzymka.pl i www.wroclaw.gosc.pl.

"Gość Wrocławski" jest partnerem PPW.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama