Nowy numer 25/2018 Archiwum

Na nowej scenie we Wrocławiu

Teatr na Ostrowie, działający przy Radiu Rodzina, rozwija działalność.

W domu głównego bohatera   W domu głównego bohatera Agata Combik /Foto Gość

 

 

 

 

 

 

 

Kajtek z Tonią, kąśliwy pan Os, miłośnik kabanosów i "ciachania" kogoś w nos, oraz doktor sprawdzający, czy ktoś nie ma „soku w nosie” przykuli uwagę młodych widzów podczas niedzielnego spektaklu pt. „Pączkowe Drzewo”, który odbył się w Sali Kameralnej przy ul. Katedralnej 4. Przedstawienie przygotował „Teatr na Ostrowie”, który powstał niedawno z inicjatywy Stefana Brzozowskiego i Hanny Grzelak-Szafrańskiej.

– Chcielibyśmy oferować dzieciom i młodzieży ofertę nieco inną niż ta, z którą się zwykle spotykają – tłumaczy Stefan Brzozowski, aktor, autor książki „Pączkowe drzewo", a także scenarzysta. – Idea dojrzewała długo. Pomysł, by pojawić się na Ostrowie Tumskim i zaproponować Radiu Rodzina wspólne działanie, wyszedł od koleżanki Hanny, współzałożycielki teatru.

Czy to ma być "teatr z misją"? – Też, choć nie tylko. Teatr ma pokazywać "dobre drogi”, edukować, ale i dać chwilę wytchnienia, oderwania od codziennych problemów – mówi S. Brzozowski. – Chcielibyśmy, żeby na nasze spektakle mogły przychodzić całe rodziny, czując się bezpiecznie, jeśli chodzi o przekazywane tu treści. W teatrach dziś istnieje pewien trend, by zaskakiwać widza wulgaryzmami, nagością, obrzydzaniem np. narodowych wartości czy katolicyzmu. My proponujemy teatr inny. Uważamy zresztą, że można zaintrygować widza bez stosowania takich środków.

Pan Stefan wspomina o dużym zainteresowaniu, jakim już cieszy się rodzący się nowy teatr. Co ważne, w planach są nie tylko spektakle dla młodego widza, ale i dla dorosłych, zarówno o tematyce poważnej, jak i komedie. W przyszłości będą tu prowadzone również warsztaty teatralne. Więcej o Teatrze na Ostrowie i jego repertuarze tutaj.

Kajtek ze swoją mamą   Kajtek ze swoją mamą Agata Combik /Foto Gość Kosztowanie pączków okazało się bardzo pouczjące   Kosztowanie pączków okazało się bardzo pouczjące Agata Combik /Foto Gość
 

 

 

 

 

 

 

 

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • dlach
  16.02.2015 23:06
  Wspaniale zagrane w przyjemnej tumskiej atmosferze. Bardzo mi się podobało.
  doceń 1
 • PJakub
  17.02.2015 09:48
  Dzieci zachwycone, dorośli również, aby tak dalej.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma