Nowy numer 3/2021 Archiwum

Startują Czwartkowe Katechezy Wrocławskie

Inicjatywa ma na celu przygotować rodziny do dobrego przeżycia Wielkiej Nocy.

- To będą pewnego rodzaju rekolekcje wielkopostne, choć rozciągnięte aż na sześć tygodni. Nasze zaproszenie kierujemy przede wszystkim do rodzin, bo to właśnie im poświęcone będą rozważania - mówi Łukasz Ludwina, wicedyrektor Radia Rodzina ds. promocji. To właśnie katolicka rozgłośnia jest głównym organizatorem inicjatywy.

Spotkania będą się odbywały w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety w Rynku. Początek każdego zaplanowano na godz. 19. Jak zaznacza Ł. Ludwina, na słuchaczy czekać będą nie tylko znani prelegenci, którzy mają wiele do powiedzenia o sprawach małżeństwa z własnego lub duszpasterskiego doświadczenia, ale również ciekawe koncerty. Przekonuje, że ma ona służyć nie tylko czerpaniu przyjemności z usłyszanej muzyki, ale przede wszystkim angażować do refleksji nad Męką Pańksą oraz własnym życiem i rodziną.

Pierwszy wykład wygłosi o. Karol Meissner. 19 lutego usłyszymy rozważania na temat "Miłość a pożądanie". Po prelekcji odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

W kolejne czwartki przemówią: ks. Piotr Pawlukiewicz, Jan Budziaszek, o. Adam Szustak, o. Kazimierz Lubowicki, ks. Stanisław Orzechowski i Jacek Pulikowski. Na kolejnej stronie prezentujemy dokładny program Wrocławskich Katechez Czwartkowych. Należy nadmienić, że ostatni spotkanie będzie miało miejsce w Niedzielę Palmową.

Program i sylwetki prelegentów są dostępne na www.katechezy.wroclaw.pl.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama