Nowy numer 24/2018 Archiwum

Różaniec za prześladowanych

Krucjata młodych zaprasza na publiczną modlitwę w intencji prześladowanych chrześcijan.

"Na Bliskim (głównie Irak, Syria), ale również Dalekim Wschodzie, w Afryce i wielu miejscach świata, trwają obecnie okrutne morderstwa i represje wobec wyznawców Chrystusa" - czytamy na stronie wydarzenia utworzonej na Facebooku. Organizatorzy akcji przekonują, że na "publiczne prześladowania musimy publicznie zareagować".

Na czym ma polegać ta reakcja? Zadaniem chrześcijan mieszkających w bezpiecznych częściach świata jest ciągłe przypominanie o zbrodniach innym, ale także pomoc zagrożonym śmiercią i wygnaniem przez modlitwę za nich. "Będziemy modlić się o ich wytrwanie w wierze, by pomimo wielu cierpień nie wyparli się Chrystusa. By przykład ich męczeństwa dał nam więcej męstwa i przyczynił się do prawdziwego nawrócenia świata i jego wierności zasadom Chrystusa" - czytamy w zaproszeniu do włączenia się w inicjatywę.

Wszyscy zainteresowani udziałem w wydarzeniu zaproszeni są na plac przed kościołem garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu w czwartek, 26 lutego na godz. 17. Rozpocznie się wtedy modlitwa różańcowa w intencji naszych braci i sióstr.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma