Nowy numer 24/2018 Archiwum

O złości i nie tylko

19. Dni Odnowy Życia - rekolekcje wielkopostne skierowane do osób uzależnionych - odbywają się w domu rekolekcyjnym w Krzydlinie Małej koło Wołowa.

Dni Odnowy Życia organizowane są przez Fundację Centrum Spotkań i Dialogu Misjonarze Klaretyni cztery razy w roku (dwie tury w Adwencie i dwie w Wielkim Poście). Najbliższe odbędą się w Krzydlinie Małej w dwóch turach: od 27 lutego do 1 marca oraz od 6 do 8 marca. W spotkaniach uczestniczy co roku ponad 400 osób.

Dom rekolekcyjny w Krzydlinie Małej   Dom rekolekcyjny w Krzydlinie Małej Archiwum organizatorów Rekolekcje są oparte na autorskim programie, stworzonym przez fundację we współpracy z duchownymi, terapeutami oraz psychologami. Organizatorzy chcą wspomagać osoby uzależnione i ich rodziny w sferze fizycznej, psychicznej, duchowej, intelektualnej i emocjonalnej. W programie znajdują się propozycje związane z rozwojem duchowym (spowiedź, Msze św., spotkanie modlitewne, Droga Krzyżowa, Lectio Divina), ponadto konferencje tematyczne, grupy wsparcia – w tym mityngi dla uzależnionych i współuzależnionych, grupa dzielenia, grupa pomocy społecznej, grupa pomocy osobom doznającym przemocy, grupa Wielkiej Księgi, grupa Biblijna. Uczestnicy mogą skorzystać z konsultacji indywidualnych (psycholog, terapeuta, prawnik, notariusz, policjant – obeznany z tematem przeciwdziałania przemocy).

Temat najbliższych rekolekcji brzmi: Złość, która nie krzywdzi a pomaga. Będzie można usłyszeć czym jest złość i skąd się bierze, poznać mity i błędne przekonania na temat złości, zależność między złością i agresją a nadużywaniem środków chemicznych. Uczestnicy poznają modele naturalnej złości, unikania i zaprzeczania złości oraz model chronicznej złości; usłyszą o tym, dlaczego złość kierujemy także w stosunku do samych siebie i jak sobie ze złością poradzić.

Zapisy i informacje, także o innych propozycjach dla osób uzależnionych i ich bliskich, tutaj


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma