Nowy numer 24/2018 Archiwum

Misyjna Droga Krzyżowa już w sobotę

Rozpocznie się w kościele pw. św. Krzyża 28 lutego o 15.00 nabożeństwem Słowa Bożego. O 15.30 wyruszy ul. Katedralną, by - po obejściu katedry - zakończyć się w jej wnętrzu.

Plenerowa celebracja odbędzie się w wigilię II Niedzieli Wielkiego Postu, zwanej Niedzielą Ad Gentes – obchodzonej jako dzień solidarności z misjonarzami i misjonarkami na całym świecie. Rozważanie Męki Chrystusa ofiarujemy w ich intencji – zwłaszcza za kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie pochodzące z naszej archidiecezji. „Chcemy też modlić się o nowe powołania misyjne, w intencji Krajowego Kongresu Misyjnego oraz za prześladowanych chrześcijan” – tłumaczy ks. Marian Biskup. Do sobotniej modlitwy zaproszeni są wszyscy, którym leży na sercu sprawa misji, a zwłaszcza członkowie Parafialnych Kół Misyjnych.

– To ważny moment w naszych przygotowaniach do czerwcowego IV Krajowego Kongresu Misyjnego – mówi ks. Krzysztof Borecki z referatu misyjnego – organizatora Drogi Krzyżowej. W przygotowania do niej angażuje się m.in. Misyjne Koła Kleryków, które opracowuje rozważania i muzyczną oprawę, a także członkowie DA „Wawrzyny – którzy będą nieść krzyż oraz pochodnie. Nie braknie osób reprezentujących poszczególne kontynenty oraz aktorów animujących poszczególne stacje Drogi Krzyżowej.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma