Nowy numer 25/2018 Archiwum

Niezwykły prezent od serca

59. urodziny abp. Józefa Kupnego nie przeszły bez echa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Jaszkotlu. Dzieci zrobiły swojemu pasterzowi niespodziankę, która trafiła do jubilata na Ostrów Tumski.

Dzieci własnoręcznie napisały życzenia   Dzieci własnoręcznie napisały życzenia Maciej Rajfur /Foto Gość

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Jaszkotlu pod Wrocławiem prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej przebywa ok. 60 ciężko chorych dzieci, upośledzonych fizycznie i intelektualnie.

Metropolita wrocławski często obejmuje patronatem inicjatywy organizowane przez ośrodek, a przed świętami Bożego Narodzenia odwiedził swoich najmłodszych wiernych i opowiadał im o narodzeniu Jezusa.

– Chcieliśmy zrobić arcybiskupowi niespodziankę z okazji urodzin i postanowiliśmy nagrać filmik z życzeniami, ponieważ sami nie mogliśmy przyjechać na Ostrów Tumski. Oprócz tego przygotowaliśmy ręcznie kilka wyrobów, które dzieci wykonały specjalnie na tę okazję – mówi Karolina Mazur, menadżer ZOL-u w Jaszkotlu.

Film nagrany na płycie oraz pozostałe elementy prezentu zostały dostarczone po południu na Ostrów Tumski.

 

Gosc Wroclawski


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma