Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miłość ponad wszystko

Profanacje, znieważanie Boga, świętych, niszczenie kościołów… Jak na nie odpowiedzieć?

– Zwielokrotnioną miłością, uwielbieniem – odpowiadają organizatorzy modlitewno-muzycznych spotkań organizowanych w oparciu o kompozycję Piotra Pałki „Miłość ponad wszystko”.

– To podjęcie w odnowionej formie tradycji modlitw ekspiacyjnych. Zamiast przyczyniać się do nagłaśniania strasznych wydarzeń, lepiej, jako ich przeciwwagę, wyrazić Bogu miłość... To współczesna forma trwania pod krzyżem. Wpisuje się doskonale w klimat Wielkiego Postu – tłumaczy ideę projektu Piotr Lach, organista z parafii pw. NMP Bolesnej na Strachocinie, koordynujący przygotowania.

Próby, w które zaangażowali się wolontariusze – m.in. uczestniczący co roku w warsztatach liturgiczni-muzycznych organizowanych przez strachocińską parafie oraz Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne przy ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu.

7-częściowa kompozycja, z muzyką Piotra Pałki, w warstwie tekstowej opiera się w większości na słowach św. Faustyny Kowalskiej. W dwóch utworach usłyszymy ponadto teksty samego kompozytora oraz michalitki, s. Leonii Przybyło.

Pierwszy koncert – będący zarazem spotkaniem modlitewnym – odbędzie się 8 marca o 17.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. w Strzelinie, następny 15 marca o 16.00 w polskokatolickiej katedrze pw. św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej, a 22 marca o 18.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma