Nowy numer 24/2018 Archiwum

To nie wina nauczycieli

Sprawa patrona I Liceum Ogólnokształcącego została wyjaśniona. Już wiemy, że na pewno zostanie nim Danuta Siedzikówna "Inka". Jak na tę całą sytuacje patrzą osoby nierozłącznie związane z historią Żołnierzy Wyklętych?

Odpowiadają prof. Krzysztof Szwagrzyk, dziennikarz Tadeusz Płużański oraz wiceprezes stowarzyszenia "Odra-Niemen" Eugeniusz Gosiewski. Wypowiedzi tych osób rzucają nowe światło na sprawę.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na słowa E. Gosiewskiego, który podkreśla, że nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego mieli duży wkład w sukces, jakim było najpierw zwycięstwo "Inki" w szkolnym głosowaniu, a potem ostateczna decyzja obrania jej za swojego patrona.

Ciekawie komentuje sprawę także prof. Krzysztof Szwagrzyk, zwracając uwagę na ideały i wartości, którymi chce kierować się współczesna młodzież. Uczniom najstarszego LO we Wrocławiu zazdrości zaś publicysta Tadeusz Płużański. Dlaczego? Dowiedz się, oglądając poniższe nagranie.

 

Kacper Gizbo

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma