Nowy numer 24/2018 Archiwum

Islamska flaga na stronie boromeuszek (aktualne)

ISIS rzekomo zaatakowało stronę internetową wrocławskiej fundacji "Evangelium Vitae" prowadzoną przez siostry boromeuszki. Czy to robota islamistów? Zdaje się, że raczej głupi żart.

Z informacji na stronie głównej dowiadujemy się, że strona została rzekomo zhakowana przez Państwo Islamskie ISIS.

Co oznaczają symbole? Białe litery na górze to pierwsza połowa islamskiego wyznania wiary, tzw. szahady, które brzmi: "Nie ma boga prócz Boga, a Mahomet jest jego prorokiem". Białe koło na środku to druga część szahady, która prawdopodobnie oznacza "Mahomet jest posłańcem Boga".

W tle słychać kroki maszerujących ludzi i muzułmańską muzykę.

W tej chwili trwają prace nad naprawą. - Siostra Dorota kontaktowała się już z firmą, od której dzierżawimy domenę. Sprawą zajmują się już technicy, by jak najszybciej odzyskać dane i przywrócić stronę fundacji - mówi s. Ewa Jędrzejak.

Aktualizacja:

Sytuację udało się opanować po kilkudziesięciu minutach i przywrócono właściwe treści na stronie. Jednak ok godz. 20.30 nastąpiło kolejny atak na stronę, również szybko odparty. Siostry boromeuszki zgłosiły sprawę na Policję, która fakt ataku "przyjęła do wiadomości". W poniedziałek siostry mają powiadomić o sprawie wydział do spraw cyberprzestępczości.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • zielony01
    06.03.2015 15:32
    Ten cytat powinien chyba brzmieć "Nie ma boga prócz Allaha a Mahomet jest jego prorokiem".
    Jeśli chodzi o boromeuszki to mnie osobiście już nic nie zdziwi :).
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma