Nowy numer 29/2019 Archiwum

Nowemu biskupowi

W związku z uroczystością wprowadzenia w urzędowanie nowego biskupa diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburgskiego ks. Waldemara Pytla, abp Józef Kupny przekazał nowemu zwierzchnikowi wrocławskich luteran list z życzeniami i gratulacjami.

„Biskup w tradycji apostolskiej pełni posługę słowa i sakramentów, troszcząc się, by Słowo Boże było wiernie i czysto zwiastowane, a sakramenty święte sprawowane i udzielane zgodnie z ustanowieniem Bożym” – napisał metropolita wrocławski, dodając, iż sam Marcin Luter nazywał tę służbę „Urzędem Chrystusowym”, podkreślając, że biskup powinien pamiętać, iż posługa, którą pełni, nie jest jego, ale Jezusowa.

W imieniu całej archidiecezji wrocławskiej metropolita życzył biskupowi nominatowi, by Zmartwychwstały Chrystus zawsze go błogosławił i prowadził.„Wierzę także w kontynuację doskonałej współpracy pomiędzy Kościołami, którym służymy. Niech podejmowane przez nas działania na polu ekumenizmu staną się czytelnym świadectwem dla wszystkich poszukujących Boga” – spuentował abp Kupny.

List został dziś przekazany biskupowi nominatowi przez biskupa Ryszarda Bogusza. Abp Kupny nie będzie w stanie osobiście uczestniczyć w uroczystościach, które odbędą się w Kościele Pokoju w Świdnicy, ponieważ 8 marca przewodniczy Mszy św. w katedrze w Köln z okazji kolejnej rocznicy śmierci Rychezy Lotaryńskiej, żony Mieszka II, pierwszej królowej Polski. Jest to święto gromadzące środowiska Polonijne w Niemczech.

Film zapraszający do udziału w uroczystościach w Köln oraz informacje na temat samych obchodów rocznicy są dostępne m.in. tutaj

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • MiserereMeiDeus
  14.03.2015 12:07
  Abpowi Kupnemu polecamy naukę Kościoła Katolickiego:


  Ga1, 8-9:
  "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

  św. Augustyn:
  "Poza Kościołem można wszystko uczynić, poza zbawieniem duszy. Można doznawać czci, można przyjmować sakramenty, można śpiewać Alleluja, można odpowiadać Amen, można głosić Ewangelię, można wyznawać i głosić wiarę w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, ale wyłącznie w Kościele katolickim można odnaleźć zbawienie."


  św. Faustyna Kowalska, Dzienniczek 1218:
  "Dziś sprowadź Mi dusze heretyków i odszczepieńców, i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego; w gorzkiej męce rozdzierali Mi ciało i serce, to jest Kościół Mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany Moje i tym sposobem ulżą Mi męki."

  św. Franciszek Salezy:
  "Ktokolwiek nie miłuje i nie czci błogosławionej Dziewicy miłością i czcią szczególną, Chrześcijaninem zgoła nie jest"

  św. Atanazy Wielki:
  "Ktokolwiek chce być zbawionym, przede wszystkim potrzeba, aby wyznawał Katolicką wiarę. Której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, ten niewątpliwie zginie na wieki."

  św. Cyprian:
  "Poza Kościołem nie ma zbawienia!"


  Czcigodny Arcybiskup zapomniał także o:
  Mt 5, 37:
  "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi."

  a także o tym, iż żadne sakramenty (poza Chrztem Świętym) nie są ważne u protestantów, ewangelistów, luteran i innych sekt.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL