Nowy numer 32/2022 Archiwum

Nowemu biskupowi

W związku z uroczystością wprowadzenia w urzędowanie nowego biskupa diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburgskiego ks. Waldemara Pytla, abp Józef Kupny przekazał nowemu zwierzchnikowi wrocławskich luteran list z życzeniami i gratulacjami.

„Biskup w tradycji apostolskiej pełni posługę słowa i sakramentów, troszcząc się, by Słowo Boże było wiernie i czysto zwiastowane, a sakramenty święte sprawowane i udzielane zgodnie z ustanowieniem Bożym” – napisał metropolita wrocławski, dodając, iż sam Marcin Luter nazywał tę służbę „Urzędem Chrystusowym”, podkreślając, że biskup powinien pamiętać, iż posługa, którą pełni, nie jest jego, ale Jezusowa.

W imieniu całej archidiecezji wrocławskiej metropolita życzył biskupowi nominatowi, by Zmartwychwstały Chrystus zawsze go błogosławił i prowadził.„Wierzę także w kontynuację doskonałej współpracy pomiędzy Kościołami, którym służymy. Niech podejmowane przez nas działania na polu ekumenizmu staną się czytelnym świadectwem dla wszystkich poszukujących Boga” – spuentował abp Kupny.

List został dziś przekazany biskupowi nominatowi przez biskupa Ryszarda Bogusza. Abp Kupny nie będzie w stanie osobiście uczestniczyć w uroczystościach, które odbędą się w Kościele Pokoju w Świdnicy, ponieważ 8 marca przewodniczy Mszy św. w katedrze w Köln z okazji kolejnej rocznicy śmierci Rychezy Lotaryńskiej, żony Mieszka II, pierwszej królowej Polski. Jest to święto gromadzące środowiska Polonijne w Niemczech.

Film zapraszający do udziału w uroczystościach w Köln oraz informacje na temat samych obchodów rocznicy są dostępne m.in. tutaj

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama