Nowy numer 25/2021 Archiwum

Pola nadziei - zbliża się finał tegorocznej edycji

Hospicjum Domowe Caritas Archidiecezji Wrocławskiej serdecznie zaprasza na uroczystość otwarcia "Finału Pól Nadziei 2015".

Zapozna ona gości z obecnie realizowanym programem Pól Nadziei oraz z możliwościami integracji działań i współpracy Hospicjum ze środowiskiem lokalnym, w tym szkołami i młodzieżą szkolną, instytucjami samorządowymi i parafiami.

Uroczystość odbędzie się 11 marca – w środę, o godz.11 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie. Zakończenie ok. 12.00. Organizatorzy przewidują specjalny program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież szkolną.

Domowe Hospicjum Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w ubiegłym roku miało pod swoją opieką 487 pacjentów, którymi zajmowano się w najbardziej sprzyjającym im środowisku, czyli w ich własnych domach. Zespół opiekunów ma charakter interdyscyplinarny, tzn. składa się z kadry medycznej i pozamedycznej. Pracują tu lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci, kapelan i wolontariusze.

Program wydarzenia:

  • Przecięcie wstęgi Pól Nadziei 2015 : dokona tego syn sparaliżowanego od szyi w dół podopiecznego hospicjum,
  • Prezentacja tego, czym zajmuje się instytucja,
  • Występ dziecięcego chóru,
  • Krótki film o działalności hospicjum,
  • Program artystyczny przygotowany przez uczniów gimnazjum nr 3 w Oławie - jednej ze szkół, która zasadziła pełne żonkili pola nadziei.

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama