Nowy numer 49/2020 Archiwum

2Tm2,3 w coraz lepszej formie

Potocznie nazywana "Tymoteuszem" grupa rockowa zaprezentowała oryginalne brzmienia ze swojej najnowszej pyty "Źródło". Wrocławska publiczność przyjęła je doskonale, a muzycy zaprezentowali się znakomicie.

Koncert w stolicy Dolnego Śląska jako jedyny na Trasie Wielkopostnej był darmowy, a mieszkańcy tego nie zmarnowali. Mury dużego Kościoła Uniwersyteckiego wypełniły się do ostatniego miejsca.

Nietypowego chrześcijańskiego grania przyszli wysłuchać zarówno starsi, jak i rodzice z kilkuletnimi dziećmi, a także spore grono młodzieży. Występ podsumowywał rekolekcje wielkopostne w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego "Maciejówka".

Obok siebie stanęli dzisiaj "wyjadacze" polskiej sceny muzycznej: Robert Friedrich "Litza", Tomasz Budzyński, popularny "Budzy" oraz Darek Malejonek zwany "Maleo". Razem z innymi członkami zespołu zaprezentowali publiczności utwory z nowego studyjnego albumu - "Źródło". Pięknym głosem, śpiewając po polsku i hebrajsku urzekała Angelika Korszyńska-Górny.

- Właśnie wydaliśmy nową płytę i czuliśmy silne pragnienie zagrania tego na żywo jak najszybciej. Duże wrażenie zrobiła na nas liczba osób, które zjawiły się na koncercie. To znaczy, że ludzie chcą słuchać takiej muzyki z takim przesłaniem. Staramy się być w formie, albo inaczej: jesteśmy w coraz lepszej formie. Ja występuję na scenie już 30 lat i nadal odczuwam z tego wielką radość, a Panu Bogu dziękuję, że mogę śpiewać - mówił po koncercie Gościowi Niedzielnemu Tomasz "Budzy" Budzyński.

Po sześciu latach przerwy w dyskografii prawie 20-letni "Tymoteusz" nadal zaskakuje, a jednocześnie potwierdza swoją klasę i doświadczenie. Nowe piosenki utrzymane są w klimacie folkowo-reggae'owym, ale nie brakuje mocnych brzmień. Największy aplauzem słuchacze nagrodzili wykonanie Psalmu 40, odśpiewując go po części razem z artystami. Wybrzmiały również m.in. "Nad rzekami Babilonu","Nie karć mnie" i z nowego krążka: "Haraquia", "Szukałem Miłości" czy "Źródło". Nie mogło zabraknąć słynnego już "Słuchaj Izraelu", podczas którego cały kościół pełen ludzi zaśpiewał tubalnym głosem wers: "Jedyny Pan, prawdziwy Bóg. Wszystko, co mam, oddaję Mu. On jedynym Panem jest. Szema Izrael!".

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama