GN 48/2020 Archiwum

Salez zaprasza na dni otwarte

Już w sobotę będzie można się przekonać o tym jak wartościową szkołą jest placówka prowadzona przez salezjanów.

Pod hasłem "Tylko w górę" odbędą się 14 marca dni otwarte w liceum salezjańskim. Dlaczego warto z nich skorzystać? Jak przekonują uczniowie w szkole panuje niezwykła atmosfera, która pozwala na zawiązanie bardzo ciepłych relacji z gronem pedagogicznym.

Janusz Kaczorowski, nauczyciel języka polskiego, również mówi o dobrym klimacie. - Wpływa na nią między innymi kameralny charakter niewielkiego liceum i salezjański duch budowania serdecznej więzi między wychowankami a wychowawcami. W takim miejscu hasło "Tylko w górę" nabiera innego, rozsądnego wymiaru. Rozwój ucznia opiera się bowiem na czterech elementach: wiedzy, osobowości, talentach i wierze - wyjaśnia.

Do niewątpliwych atutów SLO należy doskonałe wyposażenie pomieszczeń jak i możliwość uczestnictwa uczniów w wielu inicjatywach pozalekcyjnych. Organizowany jest cykl "Liga nauki", podczas którego najnowsze osiągnięcia naukowe prezentowane są przez tych, którzy nad nimi pracują. Podopieczni mogą się realizować również w wolontariacie szkolnym i misyjnym - pomagać seniorom w parafii lub wziąć udział w projektach misyjnych na różnych kontynentach.

W placówce działają również szkolna gazetka i telewizja, a od 10 lat, raz w tygodniu, członkowie koła radiowego wraz z dyrektorem, ks. Jerzym Babiakiem prowadzą na antenie Radia Rodzina audycję "Trudne sprawy". Sztandarowym wydarzeniem jest organizowany wspólnie z redakcją Gościa Wrocławskiego konkurs literacki o Laur Złotego Pióra "My Polacy, My Dolnoślązacy".

Oto program drzwi otwartych:

  • 10.00 - pierwsza lekcja otwarta,
  • 10.40 - druga lekcja otwarta,
  • 11.35 - gala doświadczeń,
  • 12.45 - projekt "Liberia 2014" - relacja uczestników, film,
  • 13.30 - gry w różnych językach.

Ponad to: wystawa "Liberia 2014", punkt wolontariatu misyjnego, prezentacja tablic interwrite, punkt koła radiowego, punkt koła TV SLO, punkt Commenius i wymian, punkt koła fotograficznego.

Prywatne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominika Savio znajduje się na ul. Młodych Techników 17 (przyziemie kościoła pw. Chrystusa Króla)


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama