Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rekolekcje dla nauczycieli

"Wierzcie w Ewangelię" - to temat rekolekcji wielkopostnych dla nauczycieli, katechetów i wychowawców, które w niedzielę rozpoczęły się we Wrocławiu. Nauki potrwają do wtorku włącznie w kaplicy seminarium duchownego.

- Uwierzyć to nie znaczy poprawić swoje postępowanie czy podjąć kolejne postanowienie jako owoc rekolekcji - mówił ks. Rafał Kowalski z Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej, który w tym roku został poproszony o przewodniczenie ćwiczeniom rekolekcyjnym. Tłumaczył, że wiara w Ewangelię oznacza zgodę na całkowitą zmianę myślenia i postrzegania świata oraz ludzi.

Rekolekcjonista zwrócił także uwagę na rozumienie we współczesnym świecie terminu "sukces". - Realizując powołane nauczyciela musicie mieć świadomość, że uczestniczycie w czymś, co absolutnie przekracza wasze prywatne szczęście - podkreślił.

Diecezjalny duszpasterz nauczycieli ks. Artur Stochła w rozmowie z KAI zwrócił uwagę na wartość tego rodzaju inicjatyw. - Musimy mieć świadomość, że ci ludzie kształtują dziesiątki i setki młodych - zauważył, podkreślając, że pedagog z właściwie uformowanym sumieniem oraz odważny w wyznawaniu wiary w Jezusa, to nadzieja na kolejne pokolenia chrześcijan gotowych kochać Boga i ludzi.

Nauki rekolekcyjne będą trwały do wtorku włącznie, codziennie o 18.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma