Nowy numer 4/2023 Archiwum

14 stacji pełnych nadziei

W piątek, 20 marca, o godz. 15 we wrocławskiej archikatedrze abp Józef Kupny będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej dla chorych. Rozważania poszczególnych stacji wygłoszą osoby dotknięte różnorodnym cierpieniem.

Drogę Krzyżową w Godzinie Miłosierdzia przygotowuje Caritas Archidiecezji wrocławskiej wraz z Duszpasterstwem Osób Chorych i Niepełnosprawnych. Organizatorzy proszą, aby poinformować o nabożeństwie cierpiących wokół siebie, szczególnie tych, do których ta informacja nie ma szansy dotrzeć.

Zachęcają także do tego, aby pomóc dostać się do katedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim chorym, którzy czasem czują wielkie pragnienie uczestnictwa w przygotowanej dla nich modlitwie, ale nie mają obok siebie nikogo, kto mógłby im umożliwić dotarcie na miejsce.

- Treści prezentowane podczas nabożeństwa będą także tłumaczone na język migowy. Przy każdej stacji rozważania zostaną odczytane przez ludzi chorych i cierpiących w różnym stopniu. A przy pierwszej i dziesiątej stacji zrobią to niewidomi za pomocą alfabetu Braille'a - mówi Paweł Trawka, koordynator ds. PR i promocji wrocławskiej Caritas.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy