Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Odnów swą wiarę

22 marca rusza nowy cykl spotkań, który, jak podają organizatorzy, odmienił już niejedno życie. Chodzi o Seminarium Odnowy Wiary w parafii pw. św. Antoniego na Karłowicach. Obejrzyj specjalny klip, który przedstawia, co może cię tam spotkać.

- Z każdą kolejną edycją widzimy jak dobre owoce daje SOW, więc co roku podejmujemy trud organizacji kolejnych edycji i zależy nam, aby dotrzeć do jak największej grupy ludzi - mówi organizator Agnieszka Sroczyńska.

 Jedną z dobrych praktyk, jakie uczestnicy wynoszą po tych 9 tygodniach, jest regularne czytanie Pisma Świętego. Organizatorzy zwracają uwagę, że ludzie często pierwszy raz stykają się z rozważaniem Słowa Bożego właśnie podczas seminarium.

- Po całym cyklu spotkań formacyjnych, które prowadzimy, uczestnicy zauważają także, jak ważną rolę w życiu pełni wspólnota. Czują pragnienie, aby czynnie działać i tworzyć Kościół, np. chcą wstąpić do duszpasterstwa akademickiego, albo szukają innej grupy, w którą mogą się zaangażować. Aktywizują się także w ramach swojej parafii - opowiada A. Sroczyńska.

Początek Seminarium Odnowy Wiary będzie miał miejsce w niedzielę 22 marca o godz. 20:10. Wtedy zostanie odprawiona inauguracyjna Msza św. z nauczaniem w temacie tygodnia. Następnym razem zadeklarowani spotkają się we wtorek o godz. 19:15 w kaplicy przy kościele pw. św. Antoniego. Tam odbędzie się Msza św. z modlitwą uwielbienia oraz grupki dzielenia.

Dla wszystkich chętnych przygotowano specjalny formularz, do którego warto się wpisać, ponieważ pomoże to grupie przygotowującej w organizacji wszystkiego na odpowiednią liczbę osób. Warto wiedzieć, że jeżeli ktoś nie może pojawić się 22 marca, a chce wziąć udział w seminarium, wystarczy wpisać się do formularza TUTAJ i przyjść na pierwsze spotkanie wtorkowe.a

Inicjatywa jest otwarta na wszystkich, z różnymi doświadczeniami życiowymi i podejściem do wiary, religii oraz Kościoła. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Antoni" zaprasza szczególnie ludzi młodych i studentów.

Przedstawiamy film przygotowany przez organizatorów. Warto obejrzeć i dać się przekonać.

SEMINARIUM ODNOWY WIARY
FDAAntoniTV

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama