Nowy numer 49/2020 Archiwum

Mija już rok...

Obchody pierwszej rocznicy ustanowienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła rozpoczną się w kościele przy ul. św. Antoniego we Wrocławiu już 23 marca.

Przez trzy dni, do uroczystości Zwiastowania NMP, ojcowie paulini zapraszają na Msze św. z homilią o 18.00. 24 marca, po Mszy św. o 19.00 odbędzie się spektakl różańcowy w wykonaniu Wspólnoty Żywych Kamieni.

25 marca o 17.30 wykonany zostanie Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej Eucharystii o 18.00 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże o. Augustyn Pelanowski – ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, autor wielu poczytnych książek. Po Mszy św. będzie można wysłuchać koncertu wielkopostnego w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Dekret abp. Józefa Kupnego, ustanawiający sanktuarium, został ogłoszony 25 marca 2014 r.

Zgodnie z nim nawiedzając świątynię i modląc się w niej w wyznaczone dni, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Poza uroczystością NMP Częstochowskiej (26 sierpnia) są to: uroczystości: Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) oraz Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia), a także: Narodzenia NMP (8 września) Matki Kościoła (poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego) i Nawiedzenia NMP (31 maja). Ponadto odpust zupełny mogą uzyskać osoby pielgrzymujące do sanktuarium w pielgrzymce grupowej oraz raz w roku wszyscy wierni nawiedzający kościół w dowolnie wybranym przez siebie dniu.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama