Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zbiórka sukcesu

W Wielkanocnej zbiórce żywności Caritas Archidiecezji Wrocławskiej padł rekord.

W ciągu dwóch dni wolontariusze Caritas zebrali 11 231 kg żywności. To o ponad 3 tony więcej niż w ubiegłym roku. Dolnoślązacy z wielką hojnością podzielili się produktami spożywczymi z najbardziej potrzebującymi.

W ubiegły weekend w sklepach i supermarketach 573 wolontariuszy zachęcało do podzielenia się żywnością z osobami ubogimi i wykluczonymi. Na ten apel bardzo chętnie odpowiedzieli klienci 58 sklepów, w których wystawione były kosze Caritas. Artykuły zostaną posortowane i spakowane w paczki. - Każda z nich będzie wielkim wsparciem dla rodzin i osób samotnych. Dar w postaci prostych artykułów, takich, jak mąka, kasza czy olej są dla tych ludzi istotnym odciążeniem domowych budżetów - zaznacza Włodzimierz Sopalski, koordynator zbiórki i dodaje: - Dzięki temu na wielkanocnych stołach będą mogły pojawić się inne produkty, których zakup na co dzień przekracza możliwości finansowe ubogich.

Ofiarodawcy do koszy wkładali również słodycze, które trafią do dzieci z rodzin wielodzietnych oraz rodzin zagrożonych dysfunkcjami.

Szacujemy, że z zebranych produktów uda się sporządzić paczki dla ponad 2200 osób. Będą one rozprowadzane przez wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas oraz w Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W tym roku dla Centrum udało się pozyskać ponad 1200 jajek, ponad 100 słoików ćwikły z chrzanem oraz majonez, które uzupełnią świąteczne paczki. - Tych

produktów nie może zabraknąć na świątecznym stole, podkreśla koordynator wolontariatu, Krzysztof Dembski. - Wciąż poszukujemy darczyńców, którzy przekażą białą kiełbasę.

 

Warto dodać, że wielu parafiach archidiecezji wciąż wystawione są kosze na żywność, którą różnorodne grupy charytatywne obdarują potrzebujących.

Zbiórka odbyła się w ramach ósmej edycji ogólnopolskiej akcji Caritas: „Tak, pomagam!”. Wrocławska Caritas podczas ubiegłorocznych zbiórek zebrała i rozdała 22 402 kg żywności. Każdorazowo w akcje włącza się około 600 wolontariuszy, a żywność trafia do kilku tysięcy gospodarstw domowych.

Dziś we wrocławskiej Caritas padł kolejny rekord - z łaźni w pobliżu katedry skorzystało 101 osób w ciągu jednego dnia.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama